Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


MALADIE ET PARCOURS THERAPEUTIQUE : FORMES ET PRATIQUES DE RESILIENCE DES USAGERS DU CHU DE COCODY FACE AUX REGLEMENTS DE L’ORDONNANCE MEDICALE
Bu çalışma, Üniversite Hastane Merkezi Cocody'nin (CHU) terapötik kullanıcı aralığını, tıbbi reçete düzenlemelerine esneklik biçimleri ve uygulamalarını incelemektedir. Fildişi Sahili'nde yüksek yaşam maliyeti ve artan yoksulluk oranıyla sonuçlanan ardışık krizler, birçok hane, üniversite hastanelerinde tıbbi konsültasyonun ardından reçete edilen tüm tıbbi reçeteleri ödemeye yeterli sağlık hizmetlerini sağlamayı göze alamazlar. Ülkenin. Bu durumda, bu çalışma, Üniversite Koleji Hastanesi'nin genel tıbbı bakım teklifleri kullanıcılarına dikkatini çekti. Yapılan anket, tıbbi reçete maliyetinin adaptasyonu, azaltılması ve kontrol edilmesi uygulamalarının üretimini göstermektedir. Başka bir deyişle, Genel Tıp Anabilim Dalı kullanıcıları, hem reçete hem de stratejik uygulamalarla, ikincisinin maliyetinin giderilmesi sürecini oluşturarak tıbbi reçetenin reçete edilmesini bozmaktadır.

Keywords
Terapötik yolu, tıbbi reçete, kullanıcı, reçete düzenlemesi, Cocody Üniversitesi Hastanesi

Advanced Search


Announcements

  KESİT AKADEMİ IMPACT FACTOR


  Kesit Akademi Dergisi, SJIF Scientific Journal Impact Factor tarafından bilimsel kriterler çerçevesinde değerlendirilmiş ve dergimizin IMPACT FACTOR'u 2015 yılı için 4.091, 2016 yılı için 5.098 olarak hesaplanmıştır.


  6.ASOSCONGRESS

   

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018


  EYLÜL SAYISI

  Kesit Akademi Dergisi EYLÜL 2018 sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Elazığ & Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. / Elazığ
Telefon :05326860136 / 05433343869 Faks :
Eposta :kesitakademi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri