Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


ORYANTİRİNG SPORUNUN ORTAÖĞRETİM COĞRAFYA VE BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR DERSLERİNİN KAZANIMLARINA ETKİSİ
İnsanlık tarihinin en önemli kavramlarından eğitim ve öğretim zaman içerisinde toplumun değişen şartlarına göre içerik ve yöntem açısından çeşitli değişikliklere uğramaktadır. Son yıllarda eğitim faaliyetlerinde önemli bir yer tutan oryantiring harita üzerinde işaretlenmiş hedef noktalarını sırasıyla bulmaya dayalı bir spor dalıdır. Bu çalışmada orta öğretim Coğrafya ile Beden Eğitimi ve Spor derslerinin güncellenen öğretim programları incelenerek kazanımlara ulaşmada oryantiring sporunun etkisi araştırılmıştır. Milli eğitim müfredat programındaki kazanımlar ile oryantiring arasındaki etkileşim incelenmiş ve bazı kazanımların doğrudan bazı kazanımların ise dolaylı olarak oryantiring ile ilişkili olduğu görülmüştür. Coğrafya ile beden eğitimi ve spor derslerinin Ocak 2018 de güncellenen ortaöğretim öğretim programlarının incelenmesi sonucunda öğrencilerin kazanımlara ulaşması noktasında oryantiring sporunun ders içi etkinliklerde tercih edilmesinin faydalı olacağı düşünülmektedir. Oryantiring sporunun coğrafya ve beden eğitimi ve spor derslerinin becerilerini geliştirdiği belirtilmiştir. Benzer ya da aynı becerileri geliştirmesi, ortak uygulamalar yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Keywords
Beden Eğitimi ve Spor, Coğrafya, Oryantiring, Kazanım

Advanced Search


Announcements

  KESİT AKADEMİ IMPACT FACTOR


  Kesit Akademi Dergisi, SJIF Scientific Journal Impact Factor tarafından bilimsel kriterler çerçevesinde değerlendirilmiş ve dergimizin IMPACT FACTOR'u 2015 yılı için 4.091, 2016 yılı için 5.098 olarak hesaplanmıştır.


  6.ASOSCONGRESS

   

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018


  EYLÜL SAYISI

  Kesit Akademi Dergisi EYLÜL 2018 sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Elazığ & Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. / Elazığ
Telefon :05326860136 / 05433343869 Faks :
Eposta :kesitakademi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri