Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


BİR ANI YAZARI OLARAK İPEK ONGUN
Anı günlük, mektup, gezi yazısı gibi otobiyografik bir anlatım türüdür. Türk edebiyatında anı türünün yeterince gelişmediği kanısı yaygındır. Bu türde erkek yazarlar kadın yazarlara göre daha etkindir. Anı yazma nedenleri arasında kendini tanıtmadan gelecek nesillere ders vermeye birçok sebep sayılabilir. Anı inandırıcılığı konusunda şüphe uyandıran bir türdür. Birçok örnek anıların çoğunlukla zor zamanlarda yazıldığını gösterir. İpek Ongun, Anlat Anneanne adlı kitabında anılarını paylaşır. Ongun, erkek yazarların etkin olduğu anı edebiyatında kadın bakış açısı ve duyarlığıyla yazar. İlk Gençlik Edebiyatı’nın temsilcisi olarak gençlere hayat dersleri verir. Bu bağlamda çağdaş bir eğitimin öneminin altını çizer. Ongun, bu türde yazma nedenini anı defterini bir dost olarak görmesine bağlar. Anı inandırıcılık bakımından şüphe uyandıran bir türdür. Ancak zarif ve sevecen bir anneannenin anılarının inandırıcılığını sorgulamak şık kaçmaz. Yazarın Anlat Anneane’si kendini gerçekleştirmiş bir bireyin şanslı hayatı olarak da okunabilir.

Keywords
Anı, Anlat Anneanne, İlk Gençlik Edebiyatı, İpek Ongun, otobiyografi.

Advanced Search


Announcements

  KESİT AKADEMİ IMPACT FACTOR


  Kesit Akademi Dergisi, SJIF Scientific Journal Impact Factor tarafından bilimsel kriterler çerçevesinde değerlendirilmiş ve dergimizin IMPACT FACTOR'u 2015 yılı için 4.091, 2016 yılı için 5.098 olarak hesaplanmıştır.


  6.ASOSCONGRESS

   

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018


  EYLÜL SAYISI

  Kesit Akademi Dergisi EYLÜL 2018 sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Elazığ & Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. / Elazığ
Telefon :05326860136 / 05433343869 Faks :
Eposta :kesitakademi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri