Home  |  Imprint   |  News  |  Contact

Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


SOKAK SANATI, GRAFFİTİ TEKNİĞİ VE MODA ALANINDAKİ UYGULAMALARI
Grafik teriminden türemiş olan graffiti tekniği ve sokak sanatı aslında antik çağlardan beri yapılmakta olan duvar resimlerinin modern versiyonu olarak düşünülebilir. Bu teknikler başta duvarlar olmak üzere hemen her tür zemin üzerine uygulanabilen, sprey boya, fırça gibi çeşitli araçlar kullanılarak, püskürtme, baskı, gibi yöntemlerle özgün formlarda oluşturulan boyama teknikleridir. Graffiti tekniği ve sokak sanatı ilk olarak 1980’li yıllardan itibaren moda dünyasında kullanılmaya başlanmasıyla birlikte, sürekli olarak yeni malzeme ve konu arayışında olan post-modern moda dünyası tarafından da keşfedilerek kendine etkin bir şekilde kullanım alanı bulmuştur. Graffiti tekniği ve sokak sanatı onları yapan her tasarımcının ruhunu yansıtması, belirli bir kurala sahip olmaması, tekniklerin uygulayıcılar aracılığıyla çeşitlenerek gelişmesi gibi sebeplerden dolayı post-modern dönemin içinde barındırdığı belirsizlik, özgünlük, farklılık gibi kavramlarla iç içe yaşayabilecek tekniklerdir. Bu çalışma; graffiti tekniğini ve sokak sanatını, bu tekniklerin uygulama yöntemlerini açıklayarak post-modern moda dünyasındaki uygulama örneklerini incelemeyi amaçlamaktadır.

Keywords
sokak sanatı (street art), graffiti, moda, giyim

Advanced Search


Announcements

  KESİT AKADEMİ IMPACT FACTOR


  Kesit Akademi Dergisi, SJIF Scientific Journal Impact Factor tarafından bilimsel kriterler çerçevesinde değerlendirilmiş ve dergimizin IMPACT FACTOR'u 2015 yılı için 4.091, 2016 yılı için 5.098 olarak hesaplanmıştır.


  6.ASOSCONGRESS

   

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018


  EYLÜL SAYISI

  Kesit Akademi Dergisi EYLÜL 2018 sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Elazığ & Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. / Elazığ
Telefon :05326860136 / 05433343869 Faks :
Eposta :kesitakademi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri