Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


MALADIE ET PARCOURS THERAPEUTIQUE : FORMES ET PRATIQUES DE RESILIENCE DES USAGERS DU CHU DE COCODY FACE AUX REGLEMENTS DE L’ORDONNANCE MEDICALE
(DISEASE AND THE THERAPEUTIC COURSE: FORMS AND PRACTICES OF RESILIENCE OF USERS OF COCODY CHU FACING THE REGULATIONS OF THE MEDICAL PRESCRIPTION )

Yazar : Amara KEİTA   - Sana YEO  
Türü :
Baskı Yılı : 4
Sayı : 16
Sayfa : 442-449
108    92


Özet
Bu çalışma, Üniversite Hastane Merkezi Cocody'nin (CHU) terapötik kullanıcı aralığını, tıbbi reçete düzenlemelerine esneklik biçimleri ve uygulamalarını incelemektedir. Fildişi Sahili'nde yüksek yaşam maliyeti ve artan yoksulluk oranıyla sonuçlanan ardışık krizler, birçok hane, üniversite hastanelerinde tıbbi konsültasyonun ardından reçete edilen tüm tıbbi reçeteleri ödemeye yeterli sağlık hizmetlerini sağlamayı göze alamazlar. Ülkenin. Bu durumda, bu çalışma, Üniversite Koleji Hastanesi'nin genel tıbbı bakım teklifleri kullanıcılarına dikkatini çekti. Yapılan anket, tıbbi reçete maliyetinin adaptasyonu, azaltılması ve kontrol edilmesi uygulamalarının üretimini göstermektedir. Başka bir deyişle, Genel Tıp Anabilim Dalı kullanıcıları, hem reçete hem de stratejik uygulamalarla, ikincisinin maliyetinin giderilmesi sürecini oluşturarak tıbbi reçetenin reçete edilmesini bozmaktadır.

Anahtar Kelimeler
Terapötik yolu, tıbbi reçete, kullanıcı, reçete düzenlemesi, Cocody Üniversitesi Hastanesi

Abstract
This study examines in the therapeutic range of users of the University Hospital Center of Cocody (CHU), forms and practices of resilience to the regulations of the medical prescription. Decades of successive crises in Côte d'Ivoire that have resulted in high cost of living and increased poverty rate, many households can not afford to care adequate health care, let alone to pay the entire prescribed medical prescription after a medical consultation in the university hospitals of the country. In this situation, this study focused its attention on the users of care offers of the general medicine of the University Hospital of Cocody. The survey conducted indicates the production of practices of adaptation, lowering and control of the cost of the medical prescription. In other words, the users of the Department of General Medicine deconstruct the prescription of the medical prescription by establishing a process of settlement of the cost of the latter by practices both at risk and strategic.

Keywords
Therapeutic route, medical prescription, user, prescription regulation, Cocody University Hospital

Gelişmiş Arama


Duyurular

  KESİT AKADEMİ IMPACT FACTOR


  Kesit Akademi Dergisi, SJIF Scientific Journal Impact Factor tarafından bilimsel kriterler çerçevesinde değerlendirilmiş ve dergimizin IMPACT FACTOR'u 2015 yılı için 4.091, 2016 yılı için 5.098 olarak hesaplanmıştır.


  6.ASOSCONGRESS

   

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018


  EYLÜL SAYISI

  Kesit Akademi Dergisi EYLÜL 2018 sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Elazığ & Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. / Elazığ
Telefon :05326860136 / 05433343869 Faks :
Eposta :kesitakademi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri