Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


PAZARLAMA İLETİŞİMİNİN SOSYAL MEDYADAKİ YERİ VE ÖNEMİ: İNTERNET VE SOSYAL MEDYA KULLANIMI ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA
(THE PLACE AND IMPORTANCE OF MARKETING COMMUNICATION İN SOCIAL MEDIA: A SURVEY ON INTERNET AND SOCIAL MEDIA USAGE )

Yazar : Görkem KONDAL    
Türü :
Baskı Yılı : 4
Sayı : 17
Sayfa : 332-345
52    65


Özet
Bilişim ve teknoloji alanındaki gelişmelerle birlikte günümüzde kişiler zamanlarının birçoğunu internet ve sosyal medya üzerinde geçirmektedir. Bu gelişmeler tüketicileri hızlı bir biçimde sosyal medya üzerine çekmektedir. İnsanlar herhangi bir ürünü ya da hizmeti satın almadan önce mutlaka internet ve sosyal medya üzerinden inceleme gereksinimi duymaktadır. Tüm bunlara ek olarak, tüketiciler internet üzerinden içerik oluşturmaya, paylaşmaya, tecrübelerini aktarmaya fırsat bulmuştur. Artık işletmeler yeni düzeni ve medya sistemlerini yakından takip etmeye başlayarak, bu sistemi örgüt içerisine aktarmaya çalışmaktadır. Günümüzde örgütler, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak pazarlama, reklam gibi uygulamalarına hız vermişlerdir. İşletmelerde sosyal medyanın kullanımı ve bu uygulamayı kullanan birimlerin sayısında artışlar meydana gelmektedir. Bu çalışmada, pazarlama faaliyetlerinin sosyal medya üzerinden nasıl yürütüldüğü araştırılarak, pazarlama faaliyetlerinin sosyal medya üstündeki etkileriyle ilgili bilgiler verilmiştir. Çalışmanın analiz kısmında, katılımcıların internet ve sosyal medya paylaşım platformlarının kullanımı değerlendirilmiştir.

Anahtar Kelimeler
Pazarlama, Pazarlama İletişimi, Pazarlama Karması, Sosyal Medya, Sosyal Ağ

Abstract
Along with the developments in the field of information and technology, today most of the people spend their time on internet and social media. These developments quickly attract consumers to social media. People need to review the internet and social media before purchasing any product or service. Today, organizations are using social media effectively to speed up their applications like marketing and advertising. The use of social media in businesses and the number of units that use this application are increasing. In this study, how marketing activities are conducted through social media was investigated and information about the effects of marketing activities on social media was given. In the analysis part of the study, the use of social media sharing platforms in our country and the marketing activities and applications of the companies on these platforms were evaluated.

Keywords
Marketing, Marketing Communication, Marketing Mix, Social Media, Social Network

Gelişmiş Arama


Duyurular

  KESİT AKADEMİ IMPACT FACTOR


  Kesit Akademi Dergisi, SJIF Scientific Journal Impact Factor tarafından bilimsel kriterler çerçevesinde değerlendirilmiş ve dergimizin IMPACT FACTOR'u 2015 yılı için 4.091, 2016 yılı için 5.098 olarak hesaplanmıştır.


  6.ASOSCONGRESS

   

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018


  EYLÜL SAYISI

  Kesit Akademi Dergisi EYLÜL 2018 sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Elazığ & Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. / Elazığ
Telefon :05326860136 / 05433343869 Faks :
Eposta :kesitakademi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri