Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


DİJİTAL ÇAĞDA DİJİTAL TASARIM
(DIGITAL ART IN DIGITAL AGE )

Yazar : Elif SABANCI POLAT    
Türü :
Baskı Yılı : 4
Sayı : 17
Sayfa : 346-353
68    86


Özet
Tasarım alanında hayal gücümüzün bir sonu olmamaktadır. Zaman değişip yenilikler ortaya çıksa bile hayal etmeye ve hayalleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu araştırmada teknoloji ve tasarımın ortak ürünü olan eserlerden örnekler verilecektir. Teknoloji olarak akıllı telefonlardan bahsedilmektedir. Akıllı telefonlarımız aracılığı ile tasarımlara yeni bir boyut daha katılabilmektedir. Bu yenilikte artırılmış gerçekliktir. Artırılmış gerçeklik yeni değil ama sanat alanında kullanımı çok da eski değildir. Bu araştırmada amaç da artırılmış gerçeklik uygulama ve teknolojileri ile sanatın durumunu açıklamaktır. Artırılmış gerçeklik, Sanal gerçeklik her alanda hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu teknolojinin tanımı yapılmıştır. Sanat alanında nerelerde kullanıldığı ve sağlamış olduğu yenilikler örnekler ile açıklanmıştır.

Anahtar Kelimeler
Artırılmış Gerçeklik, Tasarım, Dijital Sanat, Sergileme

Abstract
It is not the end of our imagination in the field of design. We will continue to dream and realize dreams even if time changes and innovations have emerged. In this research, examples of works which are the common products of technology and design will be given. Smart phones are mentioned as technology. A new dimension can be added to the designs through our smart phones. This innovation is augmented reality. Augmented reality is not new, but its use in the field of art is not very old. The aim of this research is to explain the state of art with the applications and technologies of augmented reality. Augmented reality, Virtual reality is advancing rapidly in all areas. The definition of this technology has been made. Where the art is used in the field and provided innovations are explained with examples.

Keywords
Augmented Reality, Design, Digital Art, Exhibition

Gelişmiş Arama


Duyurular

  KESİT AKADEMİ IMPACT FACTOR


  Kesit Akademi Dergisi, SJIF Scientific Journal Impact Factor tarafından bilimsel kriterler çerçevesinde değerlendirilmiş ve dergimizin IMPACT FACTOR'u 2015 yılı için 4.091, 2016 yılı için 5.098 olarak hesaplanmıştır.


  6.ASOSCONGRESS

   

  Saygın Bilim İnsanları

  Sizleri 18-20 Nisan 2019 (www.asoscongress.com) tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversites ev sahipliğinde Alanya’da düzenlenecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Sempozyum kapsamında; Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Özel Eğitim, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi alanlarında bildiriler kabul edilecektir.

  Sempozyum bünyesinde Poster sunumları için oturumlara da yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için tıklayınız.

  Sempozyuma ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim bilimleri alanında çalışmakta olan akademisyenler, yöneticiler, eğitim uzmanları, öğretmenler, mezun öğrenciler ve sivil toplum kurum ve temsilcileri davetlidir.

  Alanya’da gerçekleşecek olan 6. Uluslararası Eğitim Bilimleri Sempozyumu’nda sizleri aramızda görmeyi bekliyoruz.

  Bildiri Özeti Gönderme Başlangıç:11. 12. 2018

  Bildiri Özeti Gönderme Bitiş: 08.03.2019

  Kabul Edilen Bildirilerin İlanı: 11.03.2019

  Sempozyum Ödeme Son Tarih: 18.03.2019

  Sempozyum Programının İlanı: 29.03.2019

  Sempozyum Başlangıç Tarihi: 18.04.2018


  EYLÜL SAYISI

  Kesit Akademi Dergisi EYLÜL 2018 sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Adres :Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü Elazığ & Asos Eğitim Bilişim Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. / Elazığ
Telefon :05326860136 / 05433343869 Faks :
Eposta :kesitakademi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri